Tuğrul Tesisat Klozet Bakımı Su Kaçak Tespiti Tıkalı Tuvalet Mutfak Lavabo. Açma Klozet Tamiri Tesisata Dair Tüm İşleriniz İçin 7 24 Saat Çekinmeden Arayınız . Uygun Fiyat 7/24 Hizmet. Acil Hizmet. Lavabo Gideri Açma

İletişim Bilgileri

Kombilerde Güvenlik Ve Verim

Kombilerde Güvenlik Ve Verim
 
Kombi kullanımında farklı kombi çeşitleri birbirlerine farklı noktalarda üstünlük sağlarlar. Kombilerde güvenlik konusunda veya verim konusunda en uygun kombi seçimini yapmanız gerekmektedir. 
 
Bacalı kombi çeşitleri, hermetik kombilere oranla daha tehlikelidir. Bu kombi sistemlerinde atık gazların dışarıya çıkacağı yol olan ferdi bacanın sağlam olması ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Tüm bacalı kombilerde güvenlik birinci derecede önem taşır. Bunun için bacalı kombi bacalarında sadece sabit çelik baca kullanılmalıdır. Bacalı kombi çeşitleri kesinlikle yatak odasına veya çocuk odasına konulmaz. Mutfağa veya ferdi bacası olan başka bir bölgeye takılmalıdır. Hermetik kombiler ise genelde her yere bağlanabilir ve bunların tehlikesi yok denilebilecek kadar azdır. Buna göre kombi üzerinde çeşitli önlemler alınmıştır. Bacalı kombiler lodos, poyraz gibi rüzgarlı günlerde çok daha dikkatli kullanılmalıdır. Aksi takdirde ters esecek bir rüzgar sonucunda atık gazlar dışarıya değil de ters şekilde içeriye geri gelebilir. Bu durum da zehirlenmelere yol açar. Hermetik kombilerde ise rüzgarın yönünün hiçbir önemi yoktur. Yeni teknoloji ile birlikte kombilerin sürekli açık olup olmaması da herhangi bir tehlike arz etmemektedir. Hermetik kombiler de kendi aralarında ikiye ayrılır;
-Yoğuşmalı kombiler
-Normal hermetik kombiler.
Diğer bir kombi çeşidi olan yoğuşmalı kombilerin bacaları da atmosfere açılmalıdır. Yoğuşmadaki maksat suyun yoğuşma özelliğinin kullanılmasıdır. Suyun buhar halindeyken sıvı hale dönüşmesine yoğuşma denir. Doğalgaz yandığı zaman aşırı miktarda su buharı ortaya çıkmakta, bu su buharı enerjisini de kombi enerjisine katarak %109 gibi verimlere ulaşıp daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. Normal kombilerin verimliliği %80-92 arasında iken yoğuşmalı kobilerde %105-109 arasındadır.
 
Bir başka önemli soru ise güvenlik açısından bir kombinin sürekli açık bırakılmasının sakıncalı olup olmadığıdır. Günümüz teknolojisi ile üretilen kombilerde böyle bir sorun kalmamış bulunmaktadır.
Sayfamızı Paylaşın